Haber

Diyarbakır’da adliye önünde kavga: 5 yaralı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesi ortasında dün gece arazi anlaşmazlığı nedeniyle birbirine giren iki aile, adliye önünde ikinci kez karşı karşıya gelince yeniden çatıştı. Olayda, ortalığı dağıtmak isteyen jandarmanın da aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı.

TARTIŞMA TARTIŞMAYA DÖNÜŞTÜ

Amidahaber’in haberine göre olay, dün gece Bismil’e bağlı Aslanoğlu köyünde başladı. Arazi anlaşmazlığı yaşayan Balaban ailesi ile Tanrıkulu ailesi arasında ‘ağaç budama’ nedeniyle tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışmada Adem Tanrıkulu bıçaklanarak yaralandı.

Adı öğrenilemeyen ve Tanrıkulu’yu bıçakladığı teziyle gözaltına alınan zanlı, sabah saatlerinde Bismil Adliyesi’ndeki mahkemeye çıkarıldı. Duruşma için adliyeye gelen Tanrıkulu ve Balaban ailesinin üyeleri burada yeniden tartışmaya başladı. Tartışma bir süre sonra silahlar, bıçaklar ve taşlarla isyana dönüştü. Çıkan arbedede biri ağır 5 kişi yaralandı.

Yaralılardan birinin, arbedeyi ayırmak için ortasına giren jandarma görevlisi olduğu öğrenildi. Çıkan olaylarda ağır yaralanan şahıs da tedavi için Diyarbakır’a sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu