Haber

Evlenmesine karşı çıkan babasını öldüren oğluna ağırlaştırılmış müebbet hapis

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde evliliğine karşı çıkan babası Erkan Şirinel’i (45) av tüfeğiyle vurarak öldüren Emirhan Şirinel (21) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, geçen yıl 18 Mart’ta Çekirge Mahallesi 2. Çamlı Sokak’ta meydana geldi. Kız arkadaşıyla evlenmek istediğini söyleyen Emirhan Şirinel, buna karşı çıkan babası Erkan Şirinel ile tartıştı. Çıkan kavgada Emirhan Şirinel, babasını av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Polisi arayarak babasının intihar ettiğini söyleyen Emirhan Şirinel, çelişkili ifadeler vermesi üzerine gözaltına alındı. Sorgusunda suçunu itiraf eden zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Emirhan Tatlı, ruhsal sorunları olduğunu ve daha önceki duruşmalarda babasının kız arkadaşıyla evlenmesine karşı çıktığını belirterek, “Kapıya geldi sandım. Tüfeği aldım. Annemle yatan babamın sinirlenip kız arkadaşımı inciteceğinden korktum. Bu sırada babamın sol elini kaldırdığını görünce elini vurmak için tetiğe bastım. Sonra ona suni teneffüs yaptım, yaşayabilsin diye yarasına tampon yaptım. Babamı çok seviyorum. Emirhan Şirinel, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Duruşmaya sanık Erkan Şirinel’in kardeşi Füsun Şirinel ile parti avukatları katıldı. Duruşmada son sözü sorulan Şirinel, şunları söyledi: , “Aileme layık bir evlat olamadım. Çavuş olmayı hayal ettim. Bu da olmayacak. Üzgünüm, verilecek karara saygı duyuyorum.”

Mahkeme heyeti, Emirhan Şirinel’i ‘nesil ve beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu