Haber

İYİ Parti Bursa İl Başkanı: Miting öncesi metro seferleri durduruldu, şehir kameraları kapatıldı

ZEHRA MİLLER / SİBEL KAHRAMAN

İyi partiBursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dün Bursa’da miting öncesi metro seferlerinin durdurulduğunu, bölgeyi gösteren şehir kameralarının kapatıldığını, kesilmesi gereken elektriğin kesildiğini söyledi. Miting için hazırlıklar yapılırken alandaki hatlar kesilmeyecek şekilde kesilmedi.

Dünkü Bursa rallisi öncesi ve sırasında Mehmet Hasanoğlu, Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ın yaşadıkları bugün ANKA Haberler Ajansına söyledi. Hasanoğlu şunları söyledi:

“Dün genel başkanımız Meral Akşener ve Başkan Yardımcılığı adayımız Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Bursa’da gerçekten mükemmel bir mitingle Bursa’yı kucakladık ve dünkü rallimiz Bursa’nın daha iyi yerlere geleceğinin açık bir göstergesiydi. 14 Mayıs’ta tarih… Ama dün mitingimizi yaptığımızda yine şaşırmadık.

“BİRLEŞME ÖNCESİ METRO UÇUŞLARI DURDURULDU”

Bunlardan ilki; Cumhurbaşkanı’nın Bursa ziyaret ve mitinglerinde 2 dakikada bir ücretsiz olan metrolar, dün saat 14.00’te Üniversite-Kestel hattında yapılan anonsla elektrik arızası nedeniyle yaklaşık 1 saat süreyle durduruldu. mitingimizden önce. yolculuk yapılmadı. Peki önleyebildiler mi? Tüm Bursalıların da görebileceği gibi dün Bursalılarla mükemmel bir kalabalık ve sıfır ulaşım ile Kent Meydanı’nda organik bir mitingle kucaklaştık. Muhteşem kalabalığımızı oraya yansıtmamak adına yine çok üzücü çünkü engellemeyi düşündüler ama ne yazık ki Büyükşehir Belediyesi’nin miting alanımızı şehir kameralarından gösteren şehir kameralarını kapatmışlar.

“İNSAN HAYATI TEHLİKELİ”

Ama bundan çok daha önemli bir detay var. 2 Mayıs’ta BURULAŞ Genel Müdürü ile bizzat görüşerek toplantı alanını saat 12’den sonra dekore etmemizi ve oradan geçen tramvay hattının elektriğinin kesilmesini talep ettim. Kesinlikle kabul ettiler ve bize bir iletişim telefonu verdiler, talimat verdiklerine ve elektriğin kesileceğine söz verdiler. Arkadaşlarımız saat 12’den sonra irtibat telefonuyla iletişime geçtiklerinde elektriğin kesildiğini söylediler ve o bölgede çalışmaya başladık. Ama sabah bir baktık ki biz tarlada çalışırken, oradaki vinçlerle dekorasyon yaparken karşıdan bir tramvay sınırı bize doğru geliyordu. evet, biz haberler Biz alanı dekore ederken 1.500 volt elektriğin geçtiği tramvay sınırında elektriği açtılar. Oradaki insanların hayatını tehlikeye atacak unsurlara sebep olanları şiddetle kınıyorum. Bu bir insan hatasıdır. ve tramvay hattının elektrikli hatta aktif olduğunu görür görmez hızla çalışmalarımızı durdurduk. Ancak saat 7:30’da ısrarlı taleplerimiz doğrultusunda elektrikler kesildi. Daha sonra saat 12.00’de bize teslim edilmesi gereken bölgede Bursa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü saat 10.00’da trafiği durdurdu. 10’dan sonra çok ağır bir çalışmayla 2’deki toplantıya alanı hazırlamaya çalıştık. Ancak 13’üncü Cumhurbaşkanı’nın 14 Mayıs’ta Millet İttifakı’nın Bursa’da ve Türkiye’de tarih yazmasını engelleyemeyeceklerini bilmeleri gerektiğini beyan ederim. Kemal Kılıçdaroğlu’dur ve GÜZEL Partisi’nin TBMM’de birinci parti olmasını hiçbir engel olmaksızın engelleyemezler. “

Kaynak: ANKA / Siyaset

habersulusaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu