Haber

Ölümlü kazada uyuşturucu etkisindeki beceriksiz Burcu’ya 9 yıl hapis

KONYA’nın Meram ilçesinde yol kenarında yürüyen Hacer Mukaddes Yanılmazer’e (74) otomobille çarparak kazada uyuşturucu etkisinde olduğu öğrenilen ruhsatsız Burcu Çakıoğlu (36) hakkında 9 yıla kadar hapis cezası verildi. ‘kasıtlı taksirle ölüme sebebiyet verme’ kabahati. talep edilen.

Kaza, 20 Ekim günü saat 10:00 sıralarında Ayanbey Mahallesi Mecidiyeköy Sokak’ta meydana geldi. Burcu Çakıoğlu’nun kontrolünden çıkan 42 RA 084 plakalı otomobil, yol kenarından evine yürüyen Hacer Holly Yanılmazer’e arkadan çarptı. Kazada Yanılmazer hayatını kaybetti. Ehliyeti olmadığı belirlenen Çakıoğlu, polis ekipleri tarafından yakalanarak tutuklandı. Kaza anı bir evin güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde otomobilin yol kenarında yürüyen Yanılmazer’e çarptığı ve ardından duvara çarptığı görülüyor.

SÜRÜCÜ UYUŞTURUCU KULLANDI Polisin hazırladığı tutanakta kazanın hayatın olağan akışına uygun olmadığı belirtilirken, şu ifadelere yer verildi: “Güvenlik kameraları incelendikten sonra Hacer Mukaddes Yanılmazer’in yürüdüğü görüldü. yol kenarında arkadan gelen araç, hayatın olağan akışına hiç yakışmayan bir şekilde aniden Hacer Mukadder Yanılmazer’e doğru yöneldi.” Kullanılmış. Raporda ayrıca sürücünün hastanede yapılan testinde uyuşturucu madde tespit edildiği vurgulanarak, “Uyuşturucu ve uyarıcı madde kontrol formunda şoför Burcu Çakıoğlu’nun kanında amfetamin, metamfetamin ve ecstasy kantarlarının pozitif çıktığı belirlendi. “

Olayın ardından soruşturma başlatan Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede Çakıoğlu’nun 9 yıla kadar hapis cezası talep etti. İddianamede, “Olay günü Burcu Çakıoğlu’nun yanında bulunan HNA, SC, Ö.Ö. olaydan önce çok sayıda kullandığı uyuşturucu madde nedeniyle dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı hareket etti.Adanın kenarında yürüyen Hacer’in arkadan bir araçla çarpışarak bilinçli ihmal sonucu ölüme neden olduğu anlaşıldı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu